چاپ نگارستان

ست اداری

با ما تماس بگیرید...

ارسال پیام

ست اداری

ست اداری مجموعه اوراق اداری که اغلب شامل سربرگ، پاکت نامه، کارت ویزیت و … است که با طرح گرافیکی جهت انجام امور اداری و مکاتبات با سایر شرکت ها، ادارات، کارخانجات و … مورد استفاده قرار می گیرد.

طراحی ست اداری

طراحی ست اداری بستگی به موضوعات مورد نظر دارد که انواع موضوعات ست اداری عبارت است از تجاری،فرهنگی،سیاسی ، علمی، مذهبی و … که علیرغم اینکه هر کدام از اینها در رده های مختلف موضوعی قرار گرفته و طبقه بندی شده اند ولی ممکن است وجوه مشترکی را با هم داشته باشند و چند موضوع با هم ادغام شده در قالب یک موضوع خاص مطرح شوند به عبارتی ست اداری ممکن است جنبه علمی و فرهنگی داشته باشد مانند طراحی ست برای آژانس های مسافرتی – سفرهای زیارتی، مذهبی و سیاحتی، گردش علمی و بالعکس و یا ست سیاسی ، مذهبی در کنار هم مطرح شوند و یک عنوان واحد را تشکیل دهند. یا اینکه یک مجتمع فرهنگی علاوه بر فعالیت فرهنگی و علمی ،نوع تجارت و کسب و کار درآمد به حساب می آید که در این مورد چند موضوع (فرهنگی، علمی، تجاری) با یکدیگر ادغام شده اند.

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

برای طراحی و چاپ سربرگ و پاکت عموما از سایزهای متعارف و استاندارد استفاده می شود ولی بعضاً از سایزهای خاص نیز استفاده می شود.

سایزهای استاندارد سربرگ و یادداشت  :

A4 = 210 mm x 297 mm
A5 = 148 mm x 210 mm
A6 = 105 mm x 148 mm
A7 =   74 mm x 105 mm
B4 = 250 mm x 353 mm
B5 = 176 mm x 250 mm
B6 = 125 mm x 176 mm
B7 =   88 mm x 125 mm
سایزهای استاندارد پاکت :

پاکت  C6  =    114mm x 162mm =            A6
اداری ( ملخی )   = DL =   110mm x 220mm
پاکت C5 =   160mm x 220mm =            A5
پاکت C4  = 230 mm x 310 mm =             A4
پاکت C3  = 320 mm x 440 mm =             A3

برای چاپ ست اداری عموما از انواع کاغذهای تحریر استفاده می کنند. برای چاپ سربرگ و پاکت با ویژگی های خاص علاوه بر کاغذ تحریر از کاغذهای کتان ،گلاسه نیز استفاده می شود.

گرماژ کاغذ :

gr 70
gr 80
gr 90
gr 100
gr 110
gr 120
gr 135
140 gr
160 gr
185 gr
200 gr
250 gr

خدمات تکمیلی پس از چاپ سربرگ و پاکت شامل روکش ، طلاکوب ، برجسته کردن ، امباس و برش های خاص می باشد:

انواع روکش برای پاکت های گلاسه  :

ورنی (افست)
سلفون مات و براق
سلفون طرح دار
یووی (UV) براق و مات
یو وی موضعی ساده
یو وی موضعی شنی
یو وی موضعی اکلیلی
طلاکوب : جهت چاپ نفیس و خاص از چاپ طلاکوب استفاده می شود . نوار طلاکوب دارای رنگ های مختلفی که پر کاربرد ترین آنها

طلایی
نقره ای
مسی
سرمه ای
فیروزه ای
قرمز
مشکی
سفید
هفت رنگ
صدفی
برجسته کردن :

برای جلب توجه مخاطب در چاپ قسمتی از کار ( لوگو ، برند ، شعار و … ) را برجسته می شود که با توجه به ضخامت و نوع کاغذ این برجسته شدن نیز متغییر می باشد امباس (بافت دار کردن کاغذ): امباس روش نسبتاً جدیدی در صنعت چاپ بشمار می آید که با خلق نقش های برجسته بر روی سطح کاغذ بصورت کلی و یکدست آن را از حالت ساده به طرح دار تغییر می دهد .

برش های خاص : با طراحی و ساخت قالب تیغ برش امکان برش سربرگ با گوشه های گرد و یا پاکت با در و مدل های خاص انجام می شود .

فرمت رنگ فایل ارسالی :
فایل های ارسالی باید با فرمت CMYK و با روزلوشن 300 pixels / inchباشد . فایل های با فرمتLAB وRGB برای چاپ افست استفاده نمی شود و عودت داده میشود. زیرا بعد از تغییر فایل ارسالی شما از RGB به CMYK تغییر زیادی در رنگ های طراحی شده اتفاق خواهد افتاد .

بهتر است در ابتدای طراحی به فرمت CMYK توجه فرمایید .

در صورتی که فایل ارسالی شما دارای رنگ اضافی (پنتون ) می باشد حتما باید توضیحات تکمیلی ارسال شود .

برای داشتن یک text مشکی زیبا و بدون رنگ اضافی دور حروف بهتر است رنگ انتخابی برای text فقط از رنگ 100 = K استفاده شود و در زمینه های غیر از سفید از دستور Multiply با Overprint استفاده شود تا دور حروف حاشیه سفید نداشته باشد .

درصد رنگ مشکی تمپلات به شرح ذیل می باشد : C= 50, M= 40, Y=35, K=100

پیشنهاد میکنیم برای اینکه در زمان طراحی رنگ های نزدیک به چاپ را ملاحظه کنید از مانیتور های (CRT) به جای Led , Lcd استفاده کنید.

فرمت فایل های ارسالی :
PSD, AI, TIFF, PDF, JPEG, EPS, CDR

نکات قابل توجه برای فونت :
فایل های ارسالی با پسوند cdr باید فونت های استفاده شده weld شود ( در کرل ورژن بالا بعد از انتخاب متن استفاده از دو کلید ctrl + Q این دستور اجرا میشود ) لازم بذکر است که این دستور را فقط برای فایل ارسالی انجام دهید و نسخه اصلی بدون تغییر در فونت برای ویرایش احتمالی آینده نزد خود نگه دارید . اندازه فونت حداقل 8 باشد . از فونت های باریک در زمینه های تیره و امباس استفاده ننمایید .

فایل یو وی موضعی برای پاکت با کاغذ گلاسه :
علاوه بر ارسال فایل اصلی نیز یک فایل تک رنگ ترجیحاً مشکی (k=100) دقیقاً منطبق بر فایل اصلی ارسال شود . این فایل بگونه ای باید طراحی شود که قسمت های که قرار است یووی موضعی داشته باشد مشکی و دیگر قسمت ها سفید باشد . دقت کنید که یووی موضعی برای قسمت های ترام امکان پذیر نمی باشد و اگر بخشی از فایل ارسالی درصد مشکی زیر 100 داشته باشد بصورت یک لکه یو وی روی کار خواهد آمد .

فضای مورد نیاز تا لبه کار :
فایل ارسالی باید دقیقا طبق سایز درخواستی برای چاپ باشد و تمام نوشته ها ، لوگو ، تصاویر ، جدول و … از دو سمت بالا و پایین به اندازه حداقل 10 میلیمتر و از دوسمت چپ و راست حداقل 10 میلیمتر با لبه کار فاصله داشته باشد ( غیر از تصاویرو رنگی که به عنوان پس زمینه استفاده شده )


خدمات ما در ست اداری

چاپ ست اداری

ست اداری یا اوراق اداری شامل : سربرگ ، پاکت ، یادداشت ، فاکتور ، فولدر ، لیبل و فرم ها در ابعاد و اندازه های استاندارد یکی از اصلی ترین ابزار های مکاتبات داخلی و خارجی یک مجموعه می باشد. طراحی ست اداری خلاقانه و منحصر بفرد یکی از عناصر برند سازی و ارتقا سطح یک مجموعه است . طراحی ست و اوراق اداری با هارمونی و رعایت اصول طراحی و چاپ می تواند خود یک ابزار تبلیغاتی موثر با کمترین هزینه نسبت به سایر ابزار های تبلیغاتی با ماندگاری بالا باشد. مجموعه نگارستان با سابقه ای بیش از 40 سال سابقه آماده ارائه خدمات طراحی و چاپ ست اداری بصورت خلاقانه ،زیبا ،هماهنگ و منحصر بفرد با رعایت اصول طراحی برای چاپ و با تضمین کسب رضایت و قیمت کاملا رقابتی به مشتریان گرامی در کل کشور می باشد.

طراحی سربرگ

یک از عناصر اصلی تشکیل دهنده یک طراحی حرفه ای ست اداری ، سربرگ آن می باشد . سایز استاندارد سربرگ 21*29.7 و 21*14.8 می باشد ، در طراحی سربرگ باید بر اساس استاندارد های کاغذ پیش و پس از برش باشد ، تعیین فونت با اندازه مناسب ، سادگی و رعایت فاصله ها ، ترکیب بندی لوگو و آرم و هارمونی رنگ ها از اصول طراحی می باشد و همچنین در زمینه چاپ : چاپ همزمان 5 رنگ و رنگ ساختگی طلایی و نقره ای طبق سلیقه مشتری ،خدمات ویژه : لوگو برجسته و طلاکوب و برش لبه گرد در انواع کاغذ های فانتزی ، کاغذ های تحریر و کتان از قابلیت های مجموعه نگارستان می باشد.

طراحی کارت ویزیت

کارت ویزیت هم عناصر تشکیل دهنده یک ست اداری می باشد ، معمولا بیزنس کارت ها در ابعاد و سایز استاندارد بصورت 5.5 * 4.8 و 8.9 * 5.8 می باشند ، که رعایت نکاتی در زمینه ترکیب و عنوان بندی مناسب ، هارمونی رنگ ها ، سایز فونت ، رعایت فاصله های قبل و بعد از برش می تواند در زیبایی آن تاثیر گذار باشد . و چاپ آن به دو صورت عمومی و اختصاصی قابل انجام است که بنا به حساسیت مشتری قابل اجرا در ابعاد و برش های خاص ، نقره و برجسته قابل انجام می باشد ، جنس مورد استفاده عموما گلاسه مات یا براق ، کتان آلمان ، هلند، مقوایی کارتی، با روکش سلفون یا لمینیت می باشد .